راحتی ملی برای توسعه دهندگانی که می خواهند از این اطلاعات استفاده کنند.
 
در رابطه با نمودار قدرت، ما توانایی تغییر اندازه مرورگر برچسب، پنل پنل و منوی تنظیمات را در کامپوننت اضافه کردیم. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی مرز یک پنل کلیک کنید و آن را به اندازه دلخواه خود بکشید.
 
 
 
افزونگی OPC UA
OPC UA دوباره به آن بازگشته است و به روز رسانی دیگری را در Ignition 8.1.10 دریافت می کند. سرور OPC UA Ignition اکنون از افزونگی OPC UA برای مشتریان OPC UA شخص ثالث پشتیبانی می کند. ماژول OPC UA Ignition به عنوان سرور OPC UA عمل می کند و نصب پلت فرم Ignition به عنوان یک مشتری OPC UA به سرور OPC UA متصل می شود. علاوه بر این، می‌توانید برنامه‌های OPC UA شخص ثالث را متصل کنید که به شما امکان می‌دهد به سرورهای دیگر OPC UA متصل شوید و محتوای آنها را مرور کنید.
 
قبل از به روز رسانی، در صورت خرابی سرور یا قطع شدن اتصال، زمانی که دروازه اصلی آفلاین شد، درگاه پشتیبان آن را در اختیار گرفت. سرور OPC UA دروازه پشتیبان دارای محتوا و گره‌های مشابه با سرور اصلی OPC UA است و می‌تواند دوباره متصل شود، اما مشتریان OPC UA شخص ثالث نمی‌دانستند به کجا دوباره متصل شوند. با این به‌روزرسانی، کلاینت‌های شخص ثالث OPC UA اکنون این قابلیت اتصال مجدد را دارند.
 
در تنظیمات سرور OPC UA، دو ویژگی اضافه کردیم: Master Application URI و Backup Application URI. هنگامی که خرابی رخ می دهد، مشتریان OPC UA شخص ثالث URI ها را دریافت می کنند و می دانند که وقتی Master آفلاین شود به کجا متصل شوند.
 
 
 
سایر به روز رسانی های موجود ...
همچنین می‌خواستم به برخی از افزودنی‌های قابل توجه موجود در Ignition 8.1.10 اشاره کنم. کامپوننت Equipment Scheduler برای Vision Module یک روش جزء جدید به نام getDateAt() دریافت می کند. روش مؤلفه جدید به کاربر این امکان را می دهد که تاریخ را بر اساس جایی که مکان نما ماوس کلیک کرده است جستجو کند. بنابراین وقتی کاربر روی بخشی از زمان‌بندی کلیک می‌کند، یک تاریخ برگردانده می‌شود که سپس می‌تواند در اسکریپت‌نویسی برای شروع منطق دیگر استفاده شود.
 
سایر به روز رسانی ها عبارتند از:
 
اتصالات پایگاه داده SQLite اکنون از مسیرهای نسبی با ${data} و ${local} پشتیبانی می‌کنند.
Docker Image دارای متغیرهای محیطی جدید و پشتیبانی از آرگومان های دروازه است.
استفاده جدید از سرصفحه‌های بازارسال پروکسی که به دروازه اجازه می‌دهد تا سرصفحه‌های اصلاح‌شده را بپذیرد.
چندین تابع عبارت جدید که می توانند برای تعامل با مقادیر واجد شرایط استفاده شوند (isBad، isUncertain، qualityOf، و غیره)
با مراجعه به یادداشت‌های انتشار و راهنمای کاربر، می‌توانید درباره این به‌روزرسانی‌ها و بهبودها اطلاعات بیشتری کسب کنید.
 

مثل همیشه، ما شما را تشویق می‌کنیم که بازخورد خود را ارائه دهید و آنچه را که می‌خواهید در نسخه‌های آینده ببینید به ما بگویید. قطار انتشار در حال حرکت است و به‌روزرسانی‌ها و بهبودهای بیشتری را در Ignition 8.1.11 به زودی به ایستگاهی نزدیک شما می‌آورد!خطوط لوله چشم انداز و به روز رسانی ها، افزونگی OPC UA و موارد دیگر

توسط آرنل ایگناسیو، اتوماسیون القایی
در 09 سپتامبر 2021
 
 
 
در حالی که شبنم صبحگاهی فرو می نشیند و خورشید در افق اوج می گیرد، صدای ضعیفی از دور به گوش می رسد. همانطور که صدا بلندتر می شود و از روی خط الراس بیرون می آید، قطار رها کننده غرش می کند و به همه سیلندرها شلیک می کند و ویژگی های جدید هیجان انگیزی را به همراه دارد. هنگامی که در ایستگاه هستید، Ignition 8.1.10 چندین ویژگی پرسپکتیو جدید، به‌روزرسانی OPC UA و Vision Module و سایر پیشرفت‌ها را ارائه می‌کند که قطعاً تجربه احتراق شما را بهبود می‌بخشد.
 
 
 
به روز رسانی های چشم انداز
ابتدا، اجازه دهید نگاهی به چندین ویژگی جدید برای ماژول پرسپکتیو بیندازیم.
 
 
 
ابزار لوله کشی
برخی می گویند ویژگی های عالی فقط یک رویا هستند، اما ما معتقدیم که این رویاها به حقیقت می پیوندند. جدا از شوخی، ما واقعا هیجان زده ایم که ابزارهای لوله کشی را برای Perspective در Ignition 8.1.10 معرفی کنیم.
 
با ورود طراح در پرسپکتیو، مجموعه جدیدی از دکمه های ابزار را مشاهده خواهید کرد که به شما این امکان را می دهد تا برای صفحه نمایش های صنعتی خود لوله بکشید. ابزارها برای استفاده با ظرف مختصات طراحی شده اند زیرا اشیاء می توانند روی هم قرار بگیرند و به شما امکان می دهند تصاویر و نمادها را در جلوی لوله ها قرار دهید.
 
 
 
لوله های پرسپکتیو
 
 
برای کشیدن لوله، دکمه Pipe Draw Tool را انتخاب کنید. برای ایجاد مبدا روی محل مورد نظر کلیک کنید. سپس می‌توانید قسمت جدیدی را کلیک کرده و بکشید که اتصال جدیدی ایجاد می‌کند که بخش‌های بعدی می‌توانند از آن منشعب شوند. لوله ها بر این اساس تنظیم می شوند تا نشان دهند که از قسمت دیگری از لوله عبور می کنند.
 
هر لوله ای که ترسیم می کنید ویژگی های سفارشی سازی خود را حفظ می کند. اگر دو لوله را به هم وصل کنید، لوله دوم استایل و ویژگی های لوله اول را به ارث می برد که در صورت تمایل می توانید به آن بازگردید. اگر می خواهید اتصالات نقطه میانی را اضافه کنید، می توانید این کار را با یک کلیک انجام دهید. سپس می توانید آن اتصال را برای تنظیم دو بخش لوله مجاور حرکت دهید. برای افزودن زاویه، می‌توانید Shift را نگه دارید تا هر زاویه‌ای را بدست آورید یا از کلید Alt برای ضربه زدن به یک زاویه از پیش تعیین‌شده استفاده کنید.
 
سایر گزینه‌های سفارشی‌سازی به شما امکان می‌دهند سبک‌های Mimic، Simple و P&ID، عرض خط، تغییرات خط، رنگ و سایر ویژگی‌های قابل تنظیم را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید بخش‌ها را حذف کنید، گروه‌ها را جابه‌جا کنید، و انتهای لوله را به اجزای دیگر متصل کنید.
 
 
 
سبک های لوله
 
 
اجزای نمودار
قطار انتشار در حال ترسیم قلمرو جدیدی با به‌روزرسانی‌های نمودار پای و نمودار XY در Perspective است. در Ignition 8.1.10، یک شی انتخاب اضافه کرده ایم که امکان تعامل بیشتر با نمودارهای شما را فراهم می کند. وقتی فعال است، می‌توانید روی عناصر نموداری که از طریق یک انیمیشن کوچک تأکید می‌کنند، کلیک کنید. مهمتر از همه، ویژگی داده در معرض دید قرار می گیرد، که به شما امکان می دهد منطق اضافی را اختصاص دهید. هنگامی که کاربر بر روی بخشی از نمودار کلیک می کند، نه تنها بر آن بخش تأکید می شود، یک اسکریپت نیز می تواند برای ارائه عملکرد اضافی فعال شود.
 
 
 
نکات ابزار مؤلفه
با Ignition 8.1.10، Perspective به شما این امکان را می دهد که نکات ابزار را به هر شیء اضافه و سفارشی کنید. بنابراین وقتی راهنمای ابزار را فعال می‌کنید، می‌توانید متن سفارشی را با استایل قابل تنظیم اضافه کنید.
 
علاوه بر این، می‌توانید ویژگی‌هایی مانند تأخیر را پیکربندی کنید، که تعیین می‌کند راهنمای ابزار پس از یک رویداد شناور ظاهر می‌شود، به همراه حفظ، که مدت زمانی را که یک راهنمای ابزار قابل مشاهده باقی می‌ماند، تعیین می‌کند و مکانی را که راهنمای ابزار ظاهر می‌شود و اینکه آیا راهنمای ابزار نشان داده می‌شود را تنظیم کنید. یک دم
 
ما همچنین برخی از توابع اسکریپت‌نویسی، requestToolTip و removeToolTip را اضافه کردیم که به شما امکان می‌دهد همه راهنمایی‌های ابزار روی اشیاء را همزمان فراخوانی کنید یا آنها را رد کنید. این به ویژه برای صفحه نمایش های لمسی مفید است. از آنجایی که صفحه‌های لمسی کنترل ماوس ندارند، کاربران نمی‌توانند ماوس را روی عناصر نشان دهند تا یک راهنمای ابزار را نشان دهند. با به‌روزرسانی، می‌توانید دکمه‌هایی ایجاد کنید که از توابع اسکریپت برای نمایش نکات ابزار استفاده می‌کنند، همه فقط با یک لمس.
 
 
 
نکات ابزار
 
 
اتفاقات کلیدی
پرسپکتیو در حال دریافت یک ویژگی مورد علاقه طرفداران است که در ماژول ویژن یافت می شود. ما یک رویداد برنامه نویسی جدید به نام رویدادهای کلیدی اضافه کردیم. اساساً وقتی کاربر چیزی را روی صفحه کلید تایپ می کند، یک اسکریپت فراخوانی می شود.
 
رویداد اسکریپت بسیار قابل تنظیم است. می‌توانید رویداد را پیکربندی کنید، مانند زمانی که یک کلید فشرده یا رها می‌شود، کلید خاصی را روی صفحه‌کلید تعریف کنید، یا از یک کد کلید استفاده کنید. شما همچنین می توانید کلیدهای اصلاح کننده مانند کلید shift یا کلید فرمان را اضافه کنید.
 
گزینه ای برای تطابق regex وجود دارد که در آن رویداد می تواند بر اساس یک سری فشار کلید فعال شود. یکی از موارد استفاده برای این اسکنر بارکد USB است. برخی از اسکنرهای بارکد به عنوان یک صفحه کلید یا صفحه کلید مجازی عمل می کنند. هنگامی که یک کد اسکن می شود، اسکنر داده ها را در یک سری از کلیدهای صفحه کلید که مطابقت regex برای راه اندازی رویداد اسکریپت جستجو می کند، خروجی می دهد.
 
 
 
اتفاقات کلیدی
 
 
سایر ویژگی های چشم انداز
سایر به روز رسانی های قابل توجه Perspective در Ignition 8.1.10 عبارتند از session.props.address ویژگی اضافه شده و کنترل اضافی با کامپوننت Power Chart.
 
ویژگی session.props.address به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا آدرس IP یک جلسه یا جلسات را همانطور که دروازه می بیند مشاهده کنند. به روز رسانی addi را اضافه می کند