جاسبیر سینگ می‌گوید به تدریج، ربات‌ها برای بهبود کارایی، ساده‌سازی فرآیندها و افزایش ایمنی به تولید اضافه می‌شوند.

 
ربات ها در تولید هوشمند. منبع تصویر: KUKA Robots
ربات ها در حال تبدیل شدن کاتالوگ و قیمت اچ ام ای به یک جزء مهم از چشم انداز فردای کارخانه های هوشمند هستند که در آن تولید باید با ماشین های جدید با استفاده از دستگاه های مشترک و سیار برای عملکرد قابل اعتماد، با سرعت بالا، خروجی بیشتر و ردپای کوچکتر محقق شود. استفاده از ربات های صنعتی قابل اعتماد با استفاده از هوش مصنوعی (AI)، محاسبات ابری و تجزیه و تحلیل داده ها منجر به پذیرش آن در انواع توابع/کاربردها در خط تولید خواهد شد. ربات ها از حسگرهای دیجیتالی پیشرفته تری استفاده می کنند که به صورت دیجیتالی به یکدیگر متصل می شوند و از سیگنال های بی سیم پردازش شده ابری فرمان می گیرند. کارهای دستی دائماً با استفاده از اینترنت اشیا (IoT) خودکار می شوند، کاتالوگ dop107bv که خروجی مورد نظر را با جمع آوری داده های بلادرنگ، اتصال به دستگاه ها و بهبود نتایج با هوش مصنوعی به دست می دهد. القای عملکردهای رباتیک در ماشین‌ها توسط کارخانه‌ها برای دستیابی به بازده بالاتر سرمایه‌گذاری در مقابل تجارت، در زمان‌های آینده در بازار رقابتی پایدار خواهد بود.
 
از مونتاژ خودرو گرفته تا تولید و تحویل محصولات/قطعات یدکی،مانيتور تاچ پنل راه حل های اضافه شده رباتیک باعث بهبود بهره وری، تقویت ایمنی و تعیین hmi تاچ پنل انعطاف پذیری بیشتر در فرآیندهای هر صنعتی می شود. سازمان‌ها در حال اجرای برنامه‌های روباتیک هدایت‌شونده مترقی هستند که می‌تواند نتایج ملموس سریعی را به آنها ارائه دهد. تولیدکنندگان فعال در هماهنگی نزدیک با یکپارچه‌سازهای سیستم و مشتریان نهایی، توسعه برنامه‌های روباتیک را برای ارائه نتایج تکاملی قدرتمند و تجاری آغاز می‌کنند.
 
ایساک آسیموف، نویسنده مشهور داستان های علمی تخیلی، در سال 1942 سه قانون رباتیک را تنظیم کرد که متعاقباً توسط دیگران و همچنین توسط خود آسیموف اصلاح شد، اما اصل آن هنوز پابرجاست:
1. یک ربات نمی تواند به انسان آسیب برساند یا با عدم اقدام، اجازه آسیب رساندن به انسان را بدهد.
2. یک روبات باید از دستورات داده شده توسط انسان اطاعت کند مگر در مواردی که چنین دستوراتی با قانون اول در تضاد باشد.
3. یک ربات باید از وجود خود محافظت کند تا زمانی که چنین حفاظتی با قانون اول یا دوم در تضاد نباشد.
 
انواع ربات ها
طبق JIRA (انجمن ربات های صنعتی ژاپن)، ربات ها انواع زیر هستند:
 
 
ادغام ماشین ها با رباتیک منبع تصویر: میتسوبیشی الکتریک
1. دستگاه دستی: یک اپراتور این نوع ربات را تنها با درجه ای از آزادی اداره می کند.
 
2. ربات با توالی ثابت: ربات می تواند یک توالی ثابت از وظایف مانيتور تاچ پنل را در یک چرخه تعریف شده انجام دهد. توالی چرخه ثابت است و قابل برنامه ریزی نیست.
 
3. روبات توالی متغیر: رباتی که تقریباً ویژگی مشابهی با روبات‌های توالی ثابت دارد، به جز این روبات‌ها با مقداری آزادی قابل برنامه‌ریزی مجدد هستند.
 
4. ربات پخش: رباتی از این نوع می تواند یک دنباله را به صورت خودکار در یک حلقه پخش کند.
 
5. ربات کنترل عددی: ربات های این نوع از طریق یک سری دستورالعمل کار می کنند. با این حال، مجموعه دستورالعمل ارقام عددی است.
 
6. ربات هوشمند: ربات های هوشمند روبات هایی هستند که می توانند محیط اطراف را با استفاده از حسگرهای هوشمند حس کنند و مجموعه ای از اقدامات لازم را به صورت خودکار انجام دهند.
 
ربات‌های صنعتی طبق استاندارد ISO 8373:2012: یک دستکاری‌کننده چند منظوره با کنترل خودکار، قابل برنامه‌ریزی مجدد و قابل برنامه‌ریزی در سه محور یا بیشتر، که می‌تواند در محل ثابت یا متحرک برای استفاده در برنامه‌های اتوماسیون صنعتی، که در آن،
الف) قابل برنامه ریزی مجدد: طراحی شده به گونه ای که حرکات برنامه ریزی شده یا عملکردهای کمکی را می توان بدون تغییر فیزیکی تغییر داد.
ب) چند منظوره: قابلیت انطباق با یک برنامه متفاوت با تغییرات فیزیکی.
ج) تغییر فیزیکی: تغییر سیستم مکانیکی (سیستم مکانیکی شامل رسانه های ذخیره سازی، رام ها و غیره نمی شود). و
د) محور: جهتی که برای تعیین حرکت ربات در حالت خطی یا چرخشی استفاده می شود.
 
برنامه های کاربردی
ماشین‌های رباتیک به تدریج در حال پیشروی در تولید محصولات با کیفیت هستند. نیاز اولیه کارخانه‌های هوشمندی که رباتیک پیشرفته، حسگرهای هوشمند، اینترنت اشیا، داده‌های عظیم، رایانش ابری و پیشرفت‌های فناوری پیشرفته را پیاده‌سازی می‌کنند، باید قدرتمند، ایمن و مقرون‌به‌صرفه باشد. ربات ها برای عملیات مانيتور تاچ پنل و جمع آوری همزمان داده های تولیدی از ماشین ها و همکاری با انسان ایده آل هستند. hmi تاچ پنل انجام یک کار خطرناک، عملیات پیچیده، محیط نامطلوب، طولانی شدن دمای بالا، کار طولانی مدت در تمام مدت در خطوط مونتاژ مفید است. ربات‌هایی که در کارخانه‌ها کار می‌کنند با استفاده از هوش مصنوعی برای انجام وظایف سطح بالا با یادگیری و تصمیم‌گیری از تجربه در موقعیت‌های مختلف جاری. ربات ها در تولید، مسائل را به طور فعال اصلاح می کنند، به طور مداوم عملکردها را بهبود می بخشند تا هزینه ها را به حداقل برسانند، در حالی که عملکرد را افزایش می دهند.