x تبلیغات
اتوماسون صنعتی

کارت پی ال سی

تولید یک بخش پیچیده است که کارگران انسانی را ملزم به نظارت بر تمام جنبه های فرایندهای تولید می کند. به طور سنتی ، بررسی و حفظ سلامت ماشین آلات یا تعمیر و کارت پی ال سی  نگهداری در ساخت بیشتر به فرآیندهای دستی بستگی دارد. با این وجود ، با کمبود روزافزون کارگران ، صنعت مجبور است از راه حل های هوشمند و متصل برای پاسخگویی به خواسته ها و افزایش بهره وری با کیفیت مطلوب استقبال کند. ظهور اینترنت صنعتی اشیا ((IIoT) و Industry 4.0 در حال حاضر ارزش عظیمی را در محیط های صنعتی در سراسر جهان دارد. امروزه ، تولید کنندگان به طور فزاینده ای از نظارت بر وضعیت دستگاه IIoT استفاده می کنند تا مشکلات تجهیزات را برطرف کرده و سلامت دستگاه را حفظ کنند.
 
نظارت بر شرایط به طور معمول با شناسایی سلامت تجهیزات ، از جمله دمای موتور ، سرعت برش ، فرکانس ارتعاش اسپیندل و پارامترهای محیط ، مانند دما و رطوبت ، کنترل کیفیت محصول را امکان پذیر می کند. به عبارت دیگر ، نظارت بر شرایط اساساً نظارت بر پارامترهایی است که سلامت ماشین یا دارایی را تعریف می کنند.
 
تأمین انرژی برای نظارت بر شرایط با استفاده از IIoT
با استفاده از اینترنت اشیا industrial صنعتی ، تولید کنندگان می توانند داده های شرایط را استخراج کرده و آنها را برای اهداف پیش بینی پیش بینی کنند. آنها همچنین می توانند با استفاده از داده های جمع آوری شده از طریق راه حل های نظارت بر شرایط ، مزایای قابل توجهی را ارائه دهند. این موارد شامل بهبود طراحی محصول ، توسعه محصول جدید ، تولید عملکرد از طریق جلوگیری از قطع ، به حداقل رساندن هزینه های نگهداری از طریق مدیریت موثر حوادث و بهینه سازی موجودی لوازم یدکی با افزایش عمر تجهیزات است.
 
به دلیل خرابی برنامه ریزی نشده ، سازمان ها با ضرر میلیون ها کارت پی ال سی  دلار روبرو می شوند. خرابی ماشین هر ساعت حدود 260،000 دلار برای یک شرکت هزینه داشت. از آنجا که توقف برنامه ریزی نشده یک مشکل جدی در تولید است ، دلایل متعددی در پشت آن وجود دارد. این شامل استفاده بیش از حد از دستگاه ، تعمیر و نگهداری نامناسب یا عدم ردیابی کارآمد وضعیت ماشین ها است. IIoT به عنوان یک راه حل موثر برای نظارت بر شرایط ظاهر می شود. بیایید نگاهی به مزایای IIoT برای نظارت بر شرایط بیندازیم.
 
1. اینترنت چیزها از رایانش ابری استفاده می کند و حجم زیادی از داده ها را در ابر ذخیره می کند. از آنجا که انواع مختلفی از تجهیزات از طریق اینترنت اشیا متصل می شوند ، حجم زیادی از داده ها تولید می شوند. شرکت های تولید کننده می توانند از اینترنت اشیا industrial صنعتی برای ذخیره مقدار کارت پی ال سی زیادی داده و بهینه سازی ظرفیت ذخیره سازی استفاده کنند.
 
2. نظارت از راه دور برای نظارت بر ماشین ها از راه دور بسیار مهم است. با استفاده از IIoT ، شرکت های تولید کننده می توانند چندین ماشین را از یک مکان خاص کنترل کنند. آنها حتی نیازی به دسترسی فیزیکی به ماشین آلات ندارند. صنایعی مانند نفت و گاز و برق از راه حل های نظارت از راه دور IoT استفاده می کنند. IIoT نظارت بر تاسیسات از راه دور تجهیزات مانند خطوط لوله و سکوهای حفاری را آسان تر می کند. این کار را با جمع آوری اطلاعات مربوط به سلامت تجهیزات انجام می دهد.
 
3. از آنجا که خرابی متوسط ​​به ازای تولید کنندگان خودرو 79.32 دلار در ساعت ضرر می کند ، نظارت بر شرایط IoT منجر به کاهش خرابی و استفاده موثر از منابع نگهداری می شود. بر اساس عواملی مانند دمای موتور ، لرزش خودرو و مصرف سوخت بر سلامت خودرو نظارت می کند.
 
4- اینترنت اشیا به اطمینان از نگهداری موثر ماشین آلات کمک می کند. تاکتیک های نگهداری پیش بینی IoT تجزیه و تحلیل تجهیزات را انجام می دهند. با استفاده از این ، اپراتورها می توانند سرویس بعدی ماشین ها را از قبل تعیین کنند. تاکتیک های نگهداری پیش بینی اینترنت اشیا parameters پارامترهای شرایط ماشین آلات را مشاهده می کند تا تغییراتی را نشان دهد که نشان دهنده یک مسئله در حال توسعه است.
 
5- هنگامی که تولیدکنندگان نظارت بر شرایط را برای نگهداری کارت پی ال سی  پیش بینی انجام می دهند ، یک راه حل نظارت بر شرایط مبتنی بر اینترنت اشیا از الگوریتم های ML استفاده می کند تا ضمن بهبود دقت تشخیصی به نتیجه گیری از سلامت تجهیزات برسد. با این حال ، یادگیری ماشین ریموت کنترل ساگا یک فرآیند فشرده پردازنده است که به مقدار کافی توان محاسباتی و پردازش موازی با چندین ماشین که در خوشه کار می کنند ، نیاز دارد. با استفاده از یک راه حل نظارت بر شرایط ابر ، منابع محاسباتی مورد نیاز برای اجرای کارآمد الگوریتم های ML فراهم می شود.
 
اجرای موفقیت آمیز برنامه نظارت بر شرایط
 
 
Bridgera متخصص ساخت راه حل های نظارت بر IIoT است
نظارت بر شرایط به عملکرد جمع آوری داده ها برای تعریف قابلیت اطمینان دستگاه اشاره دارد. اجرای نظارت بر شرایط موفقیت آمیز فقط استفاده از ابزارهای آزمایش جدید نیست بلکه حرکت از تعمیر و نگهداری پیشگیرانه به سمت نگهداری پیش بینی است. این نیاز به یک چشم انداز و تعهد مدیریت دارد در حالی که نیاز به سرمایه گذاری در چندین جبهه دارد.
اگر قصد دارید یک برنامه نظارت بر شرایط موثر را اجرا کنید ، باید:
آ. دارایی های حیاتی را که باید کنترل شوند و خطرات احتمالی مربوط به عملکرد آنها را شناسایی کنید.
 
ب داده های نظارت بر شرایط را با همان ابزارهای آزمون اندازه گیری مجموعه ای از ویژگی ها جمع کنید.
 
ج تکنسین ها را برای تهیه و گزارش داده های نظارت بر شرایط آموزش دهید.
 
د اقدامات اصلاحی انجام شده را باید در صورت مشاهده هرگونه ناهنجاری در نظارت بر شرایط انجام دهید.
 
با استفاده از یک راه حل نظارت بر شرایط ، شما می توانید یافته های داده های وضعیت را تجسم کنید و در صورت انحراف شرایط از حد معمول اقدامات مناسب را انجام دهید. شرکت هایی که خدمات ارزش افزوده ارائه می دهند ، با بهبود بهبود ، موفقیت بیشتری نسبت به آن دسته از شرکت هایی که فقط یک محصول را ارائه می دهند ، خواهند داشت.
 
Bridgera یک شرکت توسعه نرم افزار و خدمات سفارشی است که در ساخت راه حل های نظارت هوشمند / دیجیتال سفارشی IIoT برای مشتریان خود تخصص دارد. با ترکیب فناوری های پیشرفته مانند IoT ، Analytics ، Mobility و Cloud ، درآمد و مزیت رقابتی جدیدی را ایجاد می کند. Bridgera Monitoring یک چارچوب قابل تنظیم و تنظیم است که به مشتریان خود امکان ایجاد هشدارها و هشدارها را با ادغام قوانین کسب و کار بر اساس نظارت بر شرایط می دهد.
 
Rockwell Automation محصولات پایش شرایط را ارائه می دهد تا با شناسایی خرابی های احتمالی تجهیزات ، به مشتریان خود کمک کند تا کف کارخانه خود را به طور مثر نگه دارند. سری XM® ماژول های ورودی / خروجی هوشمند آن پردازش در زمان واقعی پارامترهای مهم مورد استفاده در تجزیه و تحلیل سلامت فعلی و پیش بینی سلامت آینده ماشین آلات صنعتی را انجام می دهد. راه حل های نظارت بر وضعیت امرسون ویژه کاربرد و اهمیت ماشین های مشاغل است و شرکت های ارائه دهنده داده می توانند برای تشخیص دقیق شرایط ماشین آلات حساب کنند.
 
نظارت بر شرایط در صنایع
در صنعت خمیر کاغذ و کاغذ ، اینترنت اشیا industrial صنعتی این امکان را به شرکت ها می دهد تا وضعیت غلطک ها را در ماشین آلات کاغذی کنترل کنند. هرگونه عدم اطمینان در یاتاقان غلتکی می تواند کیفیت کاغذ تولید شده را تحت تأثیر قرار داده و باعث کرک و تغییر ضخامت کاغذ شود. اجرای نظارت بر شرایط در یاطاقان غلتکی با سنسورهای لرزش می تواند از درصد زیادی از مشکلات کیفیت جلوگیری کند.
 
در صنعت خودرو ، نفوذ رطوبت به فضاها و شکاف های نقاط جوشکاری شده می تواند منجر به تخلخل شود ، در حالی که تغییرات دما در دستگاه های جوشکاری می تواند منجر به خرابی اتصال جوش شود. استفاده از اینترنت اشیا industrial صنعتی برای نظارت بر دما و سطح رطوبت در اطراف دستگاه می تواند به طور قابل توجهی از قرار دادن نادرست جلوگیری کرده و از کیفیت بالای محصولات جوشکاری شده اطمینان حاصل کند.

زیرساخت های ساختمان برق و دیجیتال

 
 رهبر جهانی در زیرساخت های ساختمان برق و دیجیتال اخیراً از راه اندازی موجودی جدید ، Legrand Data Center Solutions (LDCS) خبر داد که مجموعه ای از مارک های جهانی از جمله Legrand ، Numeric ، Raritan و Server را گرد هم می آورد. فناوری تحت یک تیم متخصص. LDCS با حفظ "چابکی" به عنوان کانون اصلی ، راه حلهای مدولار ، مقیاس پذیر شاسی ساگا و قابل تنظیم با یک توقف را ارائه می دهد که عملکرد ریموت کنترل ساگا را تضمین می کند و ضمن اطمینان از کارایی. این تجارت حداکثر انعطاف پذیری و مقیاس پذیری را برای رشد در اختیار شما قرار می دهد و امکان به روزرسانی سریع فناوری یا برنامه را به روشی مقرون به صرفه فراهم می کند.
 
LDCS با هدف پرداختن به همه اندازه مراکز داده ، از مقیاس فوق العاده گرفته تا مراکز داده خرد ، در نظر گرفته شده است. طیف گسترده ای از رک های سرور و شبکه ، راه حل های خنک کننده با عملکرد بالا را فراهم می کند که امکان خنک سازی مطلوب را در هر شرایطی فراهم می کند و طیف گسترده ای از محلول 3 فاز UPS را فراهم می کند. همچنین به صورت منحصر به فرد برای ایجاد امنیت مطلوب از طریق PDU ها و سوئیچ های با کارایی بالا برای هرگونه پیکربندی نصب ، شناسایی ، کنترل و محافظت در اختیار شما قرار می گیرد.
 
 
سانجی Motwani ، رئیس تجارت ، LDCS ، در مورد راه اندازی صحبت کرد ، "ما در حال تنوع نیستیم. ما در هند چندین مارک تجاری را تحت یک چتر قرار می دهیم. ما می توانیم آخرین فن آوری ها را به نیاز مشتری قالب کنیم. ما قصد داریم از شرکت ها برای جلو ماندن حمایت کنیم. راه حل ما برای ریموت کنترل ساگا چابکی طراحی شده است ، که اساساً به این معنی است که این یک راه حل است که می تواند آنچه را که مشتری می خواهد ارائه دهد ، به روشی انعطاف پذیر ، سریع و مقیاس پذیر. با تقسیم دولت علت توسعه زیرساخت های مرکز داده ، دلایل بیشتری وجود دارد که این باور وجود داشته باشد که Legrand Data Center Solutions یک داستان رشد جذاب برای خود دارد.
 
تونی برلند ، MD و مدیر عامل شرکت ، افزود: "مراکز داده در هند با سرعت بسیار بالایی در حال رشد ریموت کنترل ساگا هستند. ما شاهد رشد حدود 8.5 درصدی هستیم. شرکت های مختلف در حال تصویب دیجیتال خود هستند. با حضور جهانی ، تجربه ، ارائه و نمونه کارها از مارک های فعلی در هند ، ما احساس کردیم زمان آن رسیده است که تمرکز خود را نشان دهیم و از بازار مرکز داده در هند شاسی ساگا حمایت کنیم و آن را برای آینده آماده کنیم. "
 
LDCS با طراحی کاربر محور و زیرساخت انعطاف پذیر قصد دارد به اندازه بازار 3000 کرون INR بپردازد. این به خوبی توسط R&D و قابلیت های تولید هند پشتیبانی می شود و آماده است که گزینه مورد نظر برای هر بخش صنعت باشد. مشتریان جهانی LDCS شامل شرکت های پیشرو مانند آمازون ، گوگل ، مایکروسافت ، کلت و اعتدال برای راه حل های مرکز داده هستند.

پی ال سی

 کنترل کننده های حرکتی مبتنی بر PLC

 
سیستم کنترل حرکت مبتنی بر PLC دلتا ساختارهای مقرون به صرفه و انعطاف پذیری با قابلیت اطمینان بالا ، قابلیت ارتباط تلفیقی شبکه و عملکردهای کنترل حرکت پیشرفته را برای برنامه های اتوماسیون پیشرفته مانند بلوک عملکرد PLCopen ارائه می دهد.
 
 
این برنامه از ISPsoft تشکیل شده است ، که یک طراحی رابط کاربری دوستانه و به سرعت تجربه کاربری پیکربندی ساده با محصول Delta Motion Controller است.
پردازنده سری M AS
 
سری CP حرکت سری دارای رابط کنترل حرکت EtherCAT / CAN و چندین پورت ارتباطی است. این همچنین بلوک های عملکرد کنترل حرکت را مطابق با استانداردهای بین المللی ارائه می دهد و حداکثر 16/24 محور واقعی را در یک چرخه به روز رسانی هماهنگ می کند. پردازنده های حرکتی سری AS به طور گسترده ای در تجهیزات مختلف خودکار مانند صنایع نجاری ، بسته بندی ، چاپ ، برچسب زدن ، نساجی و صنایع دارویی مورد استفاده قرار می گیرند.
معرفی محصول
ویژگی ها و مزایا
حداکثر 32 محور را می توان همزمان کرد (از جمله محورهای مجازی)
- AS516E (EtherCAT): 16 محور / 1 میلی ثانیه ، حداکثر 16 محور واقعی
- AS524C (CANopen): 4 محور / 2 میلی ثانیه ، حداکثر 24 محور واقعی
بلوک های عملکرد حرکتی را مطابق با استانداردهای بین المللی ارائه می دهد ، از Jerk و BufferMode پشتیبانی می کند تا عملکرد بدون توقف بین مسیرهای حرکت را فعال کند
از محورهای رمزگذار و محورهای مجازی پشتیبانی می کند. بدون نیاز به خرید ماژول های رمزگذار اضافی استفاده از ویژگی های اساسی کنترل حرکت آسان:
- دستورات کنترل سرعت / موقعیت / هومینگ / گشتاور تک محوره
ویژگی های پیشرفته حرکت برای برآورده کردن نیازهای پردازش پیچیده:
- بلوک های عملکردی دنده های الکترونیکی ، بادامک الکترونیکی و برنامه های کاربردی برش چرخشی
- دستورات محورهای کد G / گروه: تا 8 محور درهم آمیزی خطی / قوس / مارپیچ را پشتیبانی می کند
پشتیبانی از ماژول های ورودی / خروجی سری AS با پاسخ سریع ورودی / خروجی به پردازنده
برنامه کنترل سازگار با پردازنده حرکتی سری جدید DVP-MC ، انتقال پلت فرم بدون زحمت بین کنترل کننده های حرکتی DVP و AS
پشتیبانی از بردگان 3 طرفه EtherCAT (AS516E *) ، اجازه می دهد ساختار سیستم انعطاف پذیرتر باشد
* توجه: در به روزرسانی های آینده AS516E پشتیبانی می شود
اولین روشن شدن
قبل از امتحان کردن شمارنده، بهتر است VR1 را در خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید. بعد از قرار دادن باتری ها و کشیدن S1 روی ON، بلافاصله صدای بوق و فلاش شنیدم. اگر دریافت نکردید، یا در یک اتاق سربی هستید یا حساسیت نیاز به تنظیم دارد. برای انجام این کار، VR1 را بچرخانید. اگر اصلاً کلیکی دریافت نکردید، احتمالاً کار اشتباهی انجام داده اید. محل لحیم کاری و قطعات و جهت گیری خود را بررسی کنید.
برنامه های کاربردی
ساخت ، بسته بندی ، چاپ ، آب بندی ، ماشینکاری تخلیه الکتریکی سیم ، ماشین آلات دارویی ، دستگاه های برش هیئت مدیره دیجیتال ، تراش CNC و موارد دیگر
مشخصات فنی
شبکه کنترل حرکت:
- AS516E: EtherCAT (100 مگابیت در ثانیه)
- AS524C: CANopen DSP402 (1 مگابیت در ثانیه)
محورها / زمان قابل کنترل: حداکثر 32 محور را می توان از جمله محورهای مجازی همگام سازی کرد
- AS516E (EtherCAT): 16 محور / 1 میلی ثانیه حداکثر 16 محور واقعی
- AS524C (CANopen): 4 محور / 2 میلی ثانیه ، 8 محور / 4 میلی ثانیه ؛ حداکثر 24 محور واقعی
عملکرد E-CAM:
- تعداد جدول E-CAM: 64
- نقاط داده تک E-CAM: 2048
برنامه / عملکرد:
- برنامه: 20 مگابایت نماد: 20 مگابایت: کد G: 256 کیلوبایت
- پردازنده 1 گیگاهرتزی با سرعت بالا از محاسبات با دقت بالا برای داده های 64 بیتی LREAL پشتیبانی می کند (قالب دو نقطه با دقت شناور)
ارتباطات:
- برنامه نویسی / پورت های ارتباط سریال: USB (2.0) / RS232 / RS485
- پورت CAN باز کردن: 1 (استاد / برده DS301)
- پورت اترنت: 1 (AS516E) / 2 (AS524C) ؛ پشتیبانی از MODBUS TCP (سرور / سرویس گیرنده) و اترنت / IP (آداپتور)
رابط I / O:
- ساخته شده در 2 رابط رمزگذار افزایشی و 1 رابط رمزگذار مطلق SSI
- I / O پردازنده: 16DI (از وقفه ها پشتیبانی می کند) / 8DO
- حداکثر I / O: 1024
- گسترش ماژول: حداکثر 32 (ماژول های آنالوگ: حداکثر 16)
داخلی اسلات کارت SD
پشتیبانی از عملکرد RTC (باتری 3 ولت CR1620 مورد نیاز است)
Dymax، تولید کننده جهانی مواد و تجهیزات با پخت سریع، 9501-F، جدیدترین چسب خود را برای مونتاژ باتری خودروهای الکتریکی معرفی می کند. این محصول با انقباض کم دارای استحکام باند بسیار خوبی با بسترهای معمولی مانند PC، PC/ABS، فولاد با روکش نیکل و آلومینیوم است و مخصوصاً برای اتصال سلول‌های باتری استوانه‌ای به پایه‌ها و نگهدارنده‌های پلاستیکی طراحی شده است.
 
9501-F پس از قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش/نور مرئی، بدون چسبندگی در چند ثانیه بهبود می‌یابد و همچنین LED در طول موج 385 نانومتر قابل درمان است. زمان پخت سریع به اجزای مونتاژ شده اجازه می دهد تا به سرعت در خط پردازش شوند، ظرفیت توان عملیاتی افزایش یافته و هزینه های کلی تولید و نیروی کار کاهش می یابد. همچنین از طریق آزمایش‌های متداول خودروهای الکتریکی، مانند دمای بالا/رطوبت بالا و شوک حرارتی، عملکرد قابل اطمینان بالایی را نشان می‌دهد.
 
این یورتان آکریله شده بدون حلال و تک جزئی جایگزین مواد اپوکسی اورتان و سیلیکون مبتنی بر حلال برای یک محصول کلی "سبزتر" می شود. با ویسکوزیته 10000 cP، چسب مقاومت بیشتری در برابر جریان دارد و زمانی که روی قطعات پخش می شود در جای خود باقی می ماند، بنابراین مونتاژ دقیق و درمان بر اساس تقاضا به راحتی حاصل می شود. این محصول همچنین برای گلدان های کم عمق و آب بندی کانکتورها، کلیدهای حرارتی و سنسورها و همچنین برای کاربردهای ضد دستکاری انتخاب خوبی است. برای بازرسی کیفیت آسان، مواد به رنگ آبی روشن فلورسانس می شوند.
DYMAX Europe GmbH

sero motor

 رتبه بندی های فعلی نشان می دهد که ما نمی توانیم مستقیماً این سروو را به آردوینو متصل کنیم ، اما باید از منبع تغذیه جداگانه برای آن استفاده کنیم. در اینجا شماتیک مدار برای این مثال آورده شده است.

ما به سادگی باید پین کنترل سروو را به هر پایه دیجیتالی برد آردوینو متصل کنیم ، Ground و سیم های مثبت را به منبع تغذیه 5 ولت خارجی متصل کنیم و همچنین زمین آردوینو را به زمین سروو متصل کنیم.
آردوینو کد کنترل موتور سروو
حال بیایید نگاهی به کد Arduino برای کنترل موتور سروو بیندازیم. کد آن بسیار ساده است. ما فقط باید پینی را که سروو به آن متصل می شود تعریف کنیم ، آن پایه را به عنوان یک خروجی تعریف کنیم و در قسمت حلقه پالس هایی با مدت زمان و فرکانس خاص تولید کنیم همانطور که قبلا توضیح دادیم.
بعد از چند آزمایش ، برای مدت زمان پالس هایی که با سروو کار می کنند ، به مقادیر زیر رسیدم. پالس های با طول 0.6 میلی متر مربوط به موقعیت 0 درجه ، 1.45 میلی متر تا 90 درجه و 2.3 میلی متر تا 180 درجه است.
 
من یک مولتی متر را به صورت سری با سروو متصل کردم تا رسم فعلی را بررسی کنم. حداکثر قرعه کشی کنونی که متوجه شدم در محل دفع تا 0.63A بود. خوب به این دلیل است که این سروو TowerPro MG996R اصلی نیست ، بلکه یک نسخه ارزان قیمت است که بدیهی است عملکرد بدتری دارد.
با این وجود ، بیایید نگاهی به روش راحت تر کنترل سروو با استفاده از آردوینو بیندازیم. این با استفاده از کتابخانه سروو Arduino است.
در اینجا ما فقط باید کتابخانه را اضافه کنیم ، شی servo را تعریف کنیم و با استفاده از تابع attach () پینی را که سروو به آن متصل است تعریف کنیم و همچنین حداقل و حداکثر مقادیر پالس ها را تعریف کنیم. سپس با استفاده از تابع write () موقعیت سروو را از 0 تا 180 درجه تنظیم می کنیم. با استفاده از این کتابخانه می توانیم تا 12 سروو همزمان یا 48 سروو با استفاده از برد Arduino Mega رانندگی کنیم.

دستگاه پی ال سی

 محصولات دلتا

کنترل کننده های منطقی قابل برنامه ریزی ، سری SA2
 
مورد # DVP12SA211T - پردازنده DVP-S 8DI / 4DO ، 24VDC ، خروجی ترانزیستور
 
اطلاعات سری SA2
نقاط MPU: 12 (8DI + 4DO)
حداکثر نقاط ورودی و خروجی: 492 (12 + 480)
ظرفیت برنامه: 16 هزار قدم
پورت COM: ساخته شده است ‑ در RS ‑ 232 و 2 RS port 485 پورت ، سازگار با پروتکل Modbus ASCII / RTU.
می تواند ارباب یا برده باشد.
خروجی پالس با سرعت بالا: از 2 نقطه (Y0 ، Y2) 100 کیلوهرتز و 2 نقطه (Y1 ، Y3) خروجی پالس پرسرعت با سرعت 10 کیلو هرتز پشتیبانی می کند.
قابل تمدید برای حداکثر 8 ماژول: DVP ‑ SA2 قابل ارتقا به ورودی / خروجی آنالوگ ، اندازه گیری دما ، سوئیچ DIP ورودی ، ماژول های ارتباطی PROFIBUS / DeviceNet و توابع کنترل حرکت تک محور است.
شمارنده های پرسرعت داخلی

اجزا پی ال سی

 

 

هر پی ال سی در اصفهان از 5 قسمت اصلی تشکیل شده است:

 

 

1- منبع تغذیه power supply)) ولتاژ AC موجود در سیستم را از برق سیستم به عهده دارد که باعث ایمنی در برابر نویز و نوسانات ولتاژ ورودی در محیط های صنعتی است.

 

2- واحد پردازنده ی مرکزی (cpu ) ریز پردازنده با در نظر گرفتن وضعیت ورودی ها برنامه را که در PLC ذخیره شده است اجرا می کند. و بر اساس آن به خروجی دستور فعال کردن خروجی مورد نظر را می دهد.

 

3- حافظه (Memory) جهت ذخیره سازی برنامه و اطلاعات استفاده می شود.

 

4- رابطه برنامه نویسی (programmer) جهت نوشتن برنامه و انتقال آن به حافظه PLC توسط کاربر استفاده می گردد و از لحاظ شکل ظاهری به دو دسته تقسیم می شوند:

1- یک صفحه کلید کوچک به همراه یک صفحه نمایشگر

2- استفاده از کامپیوتر های شخصی و نصب نرم افزارهای مورد نیاز ویژه ی برنامه نویسی می باشد.

 

5- واحد ورودی / خروجی (I/O ) که ارتباط PLC را با دنیای خارج برقرار می کند.

انواع PLC ها

در صنعت PLC بیش از یکصد کارخانه با تنوع بسیار در طراحی و ساخت انواع مختلف PLC فعالیت می‌کنند. PLCها را می‌توان از نظر اندازه، حافظه، تعداد ورودی/خروجی، وسعت عملیات (محلی یا وسیع) و … دسته‌بندی نمود. باید توجه داشت که برای ارزیابی قابلیت یک PLC باید ویژگی‌های دیگری مانند پردازنده، زمان اجرای یک سیکل، سادگی زبان برنامه‌نویسی، قابلیت توسعه و … را در نظر گرفت.

PLCها با کاربرد محلی

کاربرد: کنترل سیستم‌هایی با حجم کوچک (تعداد ورودی و خروجی‌های محدود) و برای کنترل همزمان تعداد کمتری از پروسه‌ها یا کنترل دستگاه‌های مجزای صنعتی (به علت قابلیت محدودتر)،اغلب شرکت‌های سازنده، این نوع PLCها را همراه دیگر PLCها به بازار ارائه می‌دهند ولی برخی از شرکت‌های سازنده آنرا با نام میکرو PLC ارائه می‌نمایند. از جمله این نوع PLCها می‌توان به نمونه‌های زیر اشاره کرد:

ZEN ساخت شرکت Omron ژاپن

LOGO ساخت شرکت SIEMENS آلمان

Zelio ساخت شرکت Telemecanique فرانسه

Moeller آلمان

LG کره

 به ندرت اتوماسیون صنعتی با چنین سرعتی تغییر کرده است. ترکیبی از گرایش‌های مختلف فناوری، شرکت‌ها را چنان سریع به سمت صنعت 4.0 سوق داده است که Frost & Sullivan قبلاً یک طرح Industry 5.0 را برای هدایت سفر ارائه کرده است.

 

ادغام لبه و ابر، محیط های توسعه همگرا، هوش مصنوعی (AI) و تولید مستقل بسیار بیشتر از مفهومی هستند. این نوآوری های تکنولوژیک در حال حاضر اتفاق می افتد.

 

سیریل پردوکات، معاون ارشد و مدیر ارشد فناوری Rockwell Automation که در نمایشگاه اتوماسیون 2021 در هیوستون برنامه‌های تامین‌کننده اتوماسیون را برای آینده نزدیک به اشتراک گذاشت، توضیح داد: «این یک زمان منحصر به فرد در صنعت ما است. "آینده یک مسیر است، مسیری که ما در حال حاضر در آن هستیم. وقتی به Industry 4.0 فکر می کنم، که برای اولین بار در سال 2011 ابداع شد، مطمئناً در طول 10 سال گذشته آموخته های زیادی از آنچه صنعت 4.0 می تواند ارائه دهد وجود دارد. و کووید به بسیاری از این ابعاد سرعت بخشیده است."

 

اتصال از راه دور، مهندسی پیشرفته با چندین دوقلو دیجیتال، اختلاط دارایی های فیزیکی و دیجیتال، و تغییر تعامل انسان و ماشین، صنعت را در این مسیر به سمت صنعت 5.0 سوق می دهد.

 

پردوکات این سوال را مطرح کرد که آیا برای بررسی صنعت 5.0 خیلی زود است در حالی که تمام وعده های Industry 4.0 هنوز محقق نشده است، اما او پنج تغییر قابل دستیابی و تاثیرگذار را در مقایسه Frost & Sullivan از Industry 4.0 با Industry 5.0 شناسایی کرد:

 

ارائه تجربه مشتری،

سفارشی سازی فوق العاده،

زنجیره تامین پاسخگو و توزیع شده،

محصولات (تعاملی) فعال شده با تجربه، و

بازگشت نیروی انسانی به کارخانه ها

پردوکات گفت: "ما می توانیم قابلیت های بیشتری را برای مردم به ارمغان بیاوریم." منابع انسانی کمیاب است. با ارائه سیستم‌هایی که تعامل انسان و ماشین را کارآمدتر می‌کنند، در عین حال که ایمن باقی می‌مانیم، آن را تأثیرگذارتر می‌کنیم.»

 

راکول اتوماسیون چهار حوزه را شناسایی کرده است که فناوری می تواند شرکت ها را در این مسیر حرکت دهد:

 

تکامل ابر، لبه و نرم افزار،

کنترل جهانی و محیط های توسعه یکپارچه همگرا (IDE)،

مدیریت عملیات بومی هوش مصنوعی، از جمله نرم افزار به عنوان سرویس (SaaS) و خدمات دیجیتال، و

سیستم های خودمختار و نیروی کار افزایش یافته

Perducat توضیح داد: "ما به کنترل در سطح شرکت اعتقاد داریم." ما به سیستم‌هایی با معماری نرم‌افزاری و سخت‌افزار اساسی اعتقاد داریم. این بدان معنا نیست که سخت افزار در حال منسوخ شدن است. و اینطور نیست که هر بخش از سیستم باید هوشمند باشد. کل سیستم، از دستگاه گرفته تا لبه و ابر، هوشمند است. معماری Edge + ابر اساسی است."

 

در محیط همگرا، کنترل، ایمنی و حرکت همه در کنار هم قرار می گیرند و باید به صورت یکپارچه کار کنند. این امر به ویژه با رشد روباتیک صادق است. Perducat گفت: "مرزهای بین کنترل و روباتیک روز به روز محو می شود." "ایمنی در این معماری پیچیده تر بسیار اساسی است. اگر ایمن نباشد کار نمی کند.»

 

مدیریت عملیات زمانی کارآمدتر می شود که هوش مصنوعی بومی معماری باشد و در سطح شرکت باشد. Perducat توضیح داد: "یک دیدگاه جامع نیاز به داده های زیادی و توانایی پردازش آن داده ها دارد." بخشی از این باید با استفاده از قدرت هوش مصنوعی کاربردی مستقل باشد. این فقط یک ابزار دیگر نیست، بلکه در همه جای معماری وجود دارد. ما می‌توانیم از هوش مصنوعی روی دستگاه برای تبدیل ارتعاشات به داده استفاده کنیم. ما می توانیم هوش مصنوعی را از نظر مدل سازی فرآیند در نظر بگیریم. و کنترل پیش‌بینی مدل با هوش مصنوعی در حال تکامل است. وقتی بتوانید تمام عناصر معماری را هماهنگ کنید، این یک سیستم است.»

 

FactoryTalk Analytics LogixAI یک موتور مدل سازی است که بهینه سازی حلقه بسته را از طریق چهار مرحله امکان پذیر می کند - مشاهده (حسگر)، استنتاج (مدل)، تصمیم گیری (کنترل کننده) و عمل (عملگر).

 

در نهایت، با تبدیل از سیستم‌های خودکار به سیستم‌های خودمختار، تصمیم‌گیری‌های بهتری را برای گسترش امکان انسان ممکن می‌سازد.

 

هوش مصنوعی همچنین می تواند به ساده سازی نسل جدید طراحی کمک کند. Perducat توضیح داد: «شما می‌توانید از هوش مصنوعی برای کمک به تولید بلوک‌های کد استفاده کنید، مانند افرادی که با هم کار می‌کنند، اما یکی از آنها هوش مصنوعی است که امکان انسان را افزایش می‌دهد».

 

او گفت: «ما گام بعدی به سمت تولید مستقل را فرصتی برای ارائه ارزش به مشتریان خود می‌دانیم. «سیستم خودمختار در حال تجسم مجدد اصول اساسی سیستم های کنترل مستقل است. نیازی به ریپ کردن و تعویض ندارید. ما این توانایی را داریم که سیستم های موجود را با فناوری جدید تقویت کنیم.»

 

پردوکات تاکید کرد که این نمی تواند فقط نوآوری در فناوری باشد. او توضیح داد: «تکنولوژی فقط فرصت‌ها یا ارزش‌های بالقوه را ایجاد می‌کند. "این باید توسط کاربران قابل دسترسی باشد، بنابراین ما باید در نقطه نظر تجربه کاربر نوآوری کنیم. ما می خواهیم آن را به همه محصولات، تجربیات و مدل ها بیاوریم. در دنیای بومی دیجیتال، نوآوری فراتر از فناوری و ویژگی‌ها است.»

 آزمایش شمارنده MightyOhm Geiger

آزمایش شمارنده کمی مشکل است زیرا به منبع تشعشع نیاز دارید. برخی از وسایل خانگی کم و بیش متداول وجود دارد که می توان برای این کار استفاده کرد، اما من هیچ کدام از آن ها را نداشتم. با این حال، چیزی که من داشتم، یکسری معادن اورانیوم از کار افتاده بود که چندان دور نیستند. بنابراین، داخل ماشین پریدم و پس از 45 دقیقه رانندگی در حومه شهر، به نقطه ای رسیدم که روی نقشه ای که در اینترنت پیدا کرده بودم مشخص شده بود.

بررسی انواع پی ال سی-بخش1

 

پی ال سی دلتا مدل DVP28SV11R2

مشخصات این مدل

دارای 16 ورودی دیجیتال شامل:

4 ورودی سرعت بالا 200KHZ

4 ورودی سرعت متوسط 20KHZ

8 ورودی سرعت پایین 10KHZ

دارای 12 خروجی شامل:

12 خروجی دیجیتال رله ای1HZ

ورودی/خروجی قابل ارتقا

ادامه مطلب
صفحه قبل 1 2 3 4 صفحه بعد